Léto nejsou jen krásné letní dny plné jásotu a skotačení. Někdy se mohou stát svědky naší úmorné snahy o zhubnutí. V době, kdy jsme byli omezeni v pohybu díky vládním opatřením z důvodu koronaviru a nemohli jsme běžně navštěvovat sportovní zařízení – posilovny, cvičit v tělocvičnách při skupinovém aerobiku, zumbě, kruhovém tréninku. Anebo během týdne párkrát zaběhnout do sportovních center, kde se nám dařilo spalovat nadbytečné kalorie, tak v létě nastává ten pravý čas se do hubnutí vrhnout s plnou chutí a silou.
Léto svádí k aktivitám Bmikalkulačka, a to díky tomu, že slunko už svítí každý den a sluneční svit nám dodává radost i tolik potřebný vitamín D, který je jedničkou pro zdraví našich svalů a kostí. A svaly budeme potřebovat při zvýšené aktivitě. Hubnutí prostě bez pohybu nefunguje. A jaký pohyb je vhodné zvolit pro to, abychom se u toho dobře cítili a zbytečně se nevyčerpávali? V první řadě si otestujte, na co vlastně máte, na jaký spot vám stačí síly.
Pokud jste nebyli zvyklí chodit pěšky, určitě nezačínejte s běháním. Běhání jako takové je, ač se to nezdá, náročný sport. Nejen, že byste měli mít vhodnou sportovní obuv, ale je třeba se naučit správně dýchat, přizpůsobit své možnosti stylu běhu a co se podceňuje a laik neví – je důležité, jak při běhání náležitě našlapovat, abyste si nezpůsobovali přetížení chodidel, necítili bolesti v kloubech a nenamáhali zbytečně lýtka. Důležitý je správný nášlap na plosku nohou.
Plavání je báječnou aktivitou, kdy také spalujete nadbytečné kalorie. Nezatěžuje klouby, naopak je uvolňuje. Jen je třeba dát si pozor na správný styl. Pokud plavete stylem prsa, pak se snažte mít hlavu co nejníže hladině, pokud to svedete, pak plavejte s ponořenou hlavou.
V poslední době se dostává do popředí cyklistika. Jízda na kole má také své výhody. Hlavně pro lidi, kteří trpívají bolestmi kloubů z důvodu nadváhy. U jízdy na kole jsou klouby odlehčené, proto je cyklistika doporučována pro lidi s artrózou kyčlí. Důležité je ale volit lehčí převody a vyvarovat se jízdám do kopce.