Nábytek vyrobený z celistvého dřeva má ve srovnání s dřevitými lisovanými pilinami do podoby tenkých desek mnohem vyšší užitnou hodnotu. Je především pevnější, má delší životnost, a také mnohem lépe vypadá.
Nejkrásnější letokruhy a barvu dřevité hmoty vám může nabídnout borovice, není příliš strohá, jako např. dřevo smrkové, bukové či dubové, a říká se, že rozveselí truchlící mysl. Nabízí odstíny žlutavé, okrové, mnohdy až dohněda, a vytváří tak dojem teplého, útulného prostředí.
Jak borový masiv ladit s okolím – postel borovice vynikne jen tehdy, dovedete-li využít jejího vzhledu v kombinaci s vhodnými barvami a materiálem v jejím okolí. V tom spočívá kouzlo a um bytových architektů a designérů, kteří si dobře uvědomují, jak spolu barvy korespondují, a jak působí na naší psychiku.
Bílá – bílá barva je opět v popředí zájmu veřejnosti, vystřídala pastelové tóny omítek interiérů a mnozí z nás si uvědomují, jak výrazně zvětšuje prostor, což je poměrně zásadním krokem u vybavování malých bytů. K borovému masivu se hodí naprosto dokonale, a to jak v ložnici a dětském pokoji, tak i v obýváku.
Oranžová a další dřevo – držte se raději protichůdného kontrastu a dejte přednost jiným barvám, zejména těm studeným a neutrálním, nikoli oranžové. Bytový architekt by vám poradil, že je vhodné se v jedné místnosti držet maximálně kombinace dvou až tří barev. Borové dřevo výborně podtrhne modrá a zelená, zároveň tím vyvážíte poměr mezi studenými a teplými odstíny, takže nepůsobí příliš chladně, ani výrazně teple. Přibrzděte raději s červenou, která je příliš křiklavá a teplá, a s fialovou, které je naopak velmi studená. Častou chybou je pokládat celodřevěný nábytek na dřevěnou či laminátovou podlahu v imitaci dřevěných letokruhů – tím se celkový dojem vytrácí, lepší volbou je keramická tmavá nebo světlá dlažba, anebo velmi světlý (krémový), případně jednobarevný (modrý, hnědý, zelený) koberec.